Hotel Palace Apartments

Nově otevřený apartmánový hotel, do jehož bohaté historie se v současnosti zapsal výrazný milník – kompletní rekonstrukce a transformace v moderní horský komplex.

O hotelu

Hotel Palace se nachází v samotném srdci Krkonoš, poblíž centra Špindlerova Mlýna. Okna pokojů nabízí výhled na lyžařské areály Medvědín a Svatý Petr, od kterých návštěvníky nedělí ani kilometr vzdálenosti. Hotel poskytuje ubytování v kompletně vybavených apartmánech a jeho součástí je rozsáhlé wellness, slunná terasa a restaurace.

33

apartmánů

300 m

od sjezdovky

Rozsáhlé wellness

historie_2
historie_3

Bohatá historie hotelu

V čase meziválečném, rok 1928 se tehdy psal, nechal Fritz Plech vybudovat v malebném horském městečku Špindlerův Mlýn obrovský objekt inspirovaný lázeňkou architekturou art deca a modernou. Vznikl na základech bývalého hotelu Svatý Petr, po první světové válce přejmenovaném na Horský hotel, a ne náhodou dostal název – Hotel Palace! Jeho vzhled magicky přitahoval zraky všech kolemjdoucích a tak se stalo, že si ho v roce 1972 vyhlédl i uznávaný režisér Jaroslav Papoušek.

V komediálním rodinném snímku Homolka a tobolka představoval hotel zotavovnu Radost, do které se vydalo několik rodin na zimní rekreační dovolenou… “To je úplnej palác” vydechla při příjezdu hlavní hrdinka z Homolkovy rodiny představována Marií Motlovou. “No bodejť, babi! Za ty prachy nás přeci nepoženou do chatrče,” přitakala jí Helena Růžičková. I ostatní věhlasní herci Josef Šebánek, František Husák, Petr a Matěj Formanovi či Iva Janžurová, kteří se ve snímku představili, by mohli o velkoleposti stavby vyprávět. Tenkrát však již byla přejmenována na Rekreační dům Dukla.

Od té doby uplynulo spousta let a dům dostal opět nové jméno. Říkalo se mu Hotel Palace Club, který se svým názvem vracel ke kořenům. Zda se později ve filmu objevila oblíbená hláška “o paláci” čistě náhodou nebo se jednalo o promyšlený tah, který měl divákům připomenout meziválečnou dobu a vznik hotelu, se můžeme jen domnívat. Pravdou však zůstává, že díky své rozloze a obrovské ubytovací kapacitě s bohatými hotelovými službami, se v něm hosté cítí jako v paláci dodnes. 

Rok 2021 vdechl nově zrekonstruované budově hotelu punc současných trendů včetně moderních technologií a přidal na její lukrativnosti. Věříme, že bude i nadále oblíbeným útočištěm mnoha rodin, které do vyhlášeného českého horského střediska vyrazí za odpočinkem a dobrodružstvím. 


rekonstrukce_2
rekonstrukce

Rekonstrukce hotelu

Hotel Palace prošel v roce 2021 kompletní rekonstrukcí a zařadil se tak mezi nejmodernější horské komplexy u nás. Záměrem architektů bylo provést rekonstrukci co nejšetrněji a zachovat hotelu v co nejvyšší možné míře jeho původní vzhled a atmosféru. Výsledkem je elegantní apartmánový hotel s rozsáhlým wellness, stylovou restaurací, pohodlnými pokoji a slunnou terasou.

Základní informace

Recepce našeho hotelu funguje od 7:30 do 21:30 hod. Check in je možný od 14:00 hod., pokoje prosím opouštějte nejdéle do 10:00 hod. Využijte možnosti krytého parkování u hotelu pro auta i autobusy. V hotelu je k dispozici úschovna kol a lyží. Naše wellness centrum je otevřeno od 15:00 do 21:00.

Platba poukázkami

Check in

14.00

Check out

10.00

Basic information

Our hotel reception is open from 7:30 am to 9:30 pm. You can check in from 2 p.m. onwards, and rooms must be vacated by 10 a.m. when checking out Take advantage of the hotel’s roofed car park for cars and buses. Bike and ski storage space is also available in the hotel. Our wellness centre is open from 3 to 9 p.m.

Payment by vouchers

Check in

14.00

Check out

10.00

Grundlegende Informationen

Die Rezeption unseres Hotels ist von 7:30 Uhr bis 21:30 Uhr geöffnet. Das Check-in ist ab 14:00 Uhr möglich, bitte verlassen Sie das Zimmer nicht später als 10:00 Uhr. Nutzen Sie den überdachten Parkplatz des Hotels für Autos und Busse. Im Hotel steht ein Abstellraum für Fahrräder und Ski zur Verfügung. Unser Wellness-Center ist von 15:00 bis 21:00 Uhr geöffnet.

Zahlung mittels Gutscheine

Check in

14.00

Check out

10.00

Informacje podstawowe

Recepcja naszego hotelu jest otwarta od godziny 7:30 do 21:30. Zameldowanie możliwe jest od godziny 14:00, natomiast pokój należy opuścić najpóźniej do godziny 10:00. Zapraszamy do skorzystania z zadaszonego parkingu hotelowego dla samochodów osobowych i autobusów. Na miejscu jest dostępna przechowalnia rowerów i nart. Nasze SPA jest otwarte od godziny 15:00 do 21:00.

Płatność za pomocą voucherów

Check in

14.00

Check out

10.00